Základní umělecká škola
 

Ohlédnutí za taneční sobotou

Lukáš Bartoš  Sdílet článek na nebo

19.10. jsme u nás v ZUŠ na tanečním sále přivítali tanečně pohybové lektory Elišku Benešovou a Jakuba Zemana. Eliška je zkušená lektorka a tanečnice, která …

Ohlédnutí za taneční sobotou

19.10. jsme u nás v ZUŠ na tanečním sále přivítali tanečně pohybové lektory Elišku Benešovou a Jakuba Zemana. Eliška je zkušená lektorka a tanečnice, která studovala na prestižních školách nejen v Čechách, ale i v zahraničí (EPDM, Mexiko). Jakub se zaměřuje na disciplíny jako jsou bojové sporty – capoeira, gymnastika, kontaktní improvizaci… Oba čerpají inspiraci v přírodě, starých kulturách a jejich komunitních tanců, ale také z výzkumu, kterého se oba účastní, a tím je Fighting monkey.

V dopoledním bloku tančili s mladšími tanečnicemi a v odpoledním s těmi nejstaršími.

Vytvořili pro ně prostředí plné podnětů, které děti povzbuzovalo k neustálé interakci a zápalu k experimentování, objevování. Skrze hry a situace, jejichž pravidla a omezení se neustále měnily si děti vzájemně pomáhali rozvíjet svůj pohybový slovník a společnou práci si co nejvíce užít.

Lektoři se věnovali naladění skupiny, jedince, psychofyzické průpravě, tvořivosti, představivosti, intuici a hře. Závěr lekcí tvořila tělesná i duševní hygiena.

Všichni si společný čas užili a doufám, že si odnesli i něco víc než jen propocená trika 🙂

Hana Chalupníková