Základní umělecká škola

Recitátoři pojedou na národní přehlídku

/ Lukáš Bartoš

Minulý týden se vybraní žáci literárně dramatického oboru vydali do Žďáru nad Sázavou na okresní kolo přehlídky sólových recitátorů Dětská scéna. Alan Trojan, recitátor 0. …

Recitátoři pojedou na národní přehlídku
Minulý týden se vybraní žáci literárně dramatického oboru vydali do Žďáru nad Sázavou na okresní kolo přehlídky sólových recitátorů Dětská scéna.
Alan Trojan, recitátor 0. kategorie, která okresním kolem končí, zde svým účinkováním dosáhl recitátorské mety nejvyšší.

Tento týden vyrazili ti, kteří postoupili do kola krajského, do Třebíče.

V 1. kategorii, která na úrovni kraje končí, se úspěšně představila Anežka Voráčková.
2. kategorie byla na krajském kole velmi vyrovnaná a všichni recitátoři a recitátorky přednesly zajímavé texty na vysoké úrovni. Účast Barbory Sedlákové v ní byla tedy také řádným úspěchem a naznačuje slibnou recitátorskou budoucnost.
Nejstarší kategorie se na přehlídce představují dvěma rozdílnými texty, na kterých se zřetelně prokáží kvality recitátorů – dramaturgie, přístup k textu, jeho sdělení, výstavba, gradace, pointování, technické vybavení interpreta,…
Jsme potěšení, že naši reprezentanti ve třetí i čtvrté kategorii zúročili svoji přípravu a svým vystoupením přesvědčili posluchače včetně lektorského sboru, že jsou hodni ocenění a postupu do celostátního kola.
Národní přehlídka Dětská scéna se uskuteční v červnu ve Svitavách a už teď se těší na Terezu Polanskou (3. kat.) i Antonína Drdlu (4.kat.).
Gratulujeme!